Clergy

  Rev. Tommy Williams , Senior Pastor

Rev. Tommy Williams, Senior Pastor

  Rev. Dr. Matt Russell , Senior Associate Pastor

Rev. Dr. Matt Russell, Senior Associate Pastor

  Rev. Nataly Negrete , Fe y Esperanza (Hispanic Ministries)

Rev. Nataly Negrete,
Fe y Esperanza (Hispanic Ministries)

  Rev. Karyn Richards-Kuan , Faith Formation

Rev. Karyn Richards-Kuan, Faith Formation

  Rev. Paul Richards-Kuan , East End Missional Community

Rev. Paul Richards-Kuan, East End Missional Community

  Rev. Andrew Wolfe , Congregational Care

Rev. Andrew Wolfe, Congregational Care

  Rev. Dr. Bill Kerley , Ordinary Life

Rev. Dr. Bill Kerley, Ordinary Life

 
 

Music & the Arts

  Christopher Betts , Director of Music

Christopher Betts, Director of Music

  Ken Coleman , Organist

Ken Coleman, Organist

  Anna Teagarden , Director of Children's Music

Anna Teagarden, Director of Children's Music

  Eddie Quaid , Director of St. Paul's Choral Scholars

Eddie Quaid, Director of St. Paul's Choral Scholars

  Dawn Uebelhart , Music Administrator and Tower Bells

Dawn Uebelhart, Music Administrator and Tower Bells

 Ben Kerswell, Organ Scholar

Ben Kerswell, Organ Scholar

  Helen Spaw , Fine Arts Academy Administrator

Helen Spaw, Fine Arts Academy Administrator

 
 

Missions & Hospitality

  Amy Taylor , Director of Missions

Amy Taylor, Director of Missions

 
  Nina Hall , Hospitality Coordinator and Congregational Care Assistant

Nina Hall, Hospitality Coordinator and Congregational Care Assistant

 

Faith Formation

  Ellen Edwards , Director of Children's Ministries

Ellen Edwards, Director of Children's Ministries

  Mike Mosby , GROW (2nd-5th-grade Sunday School) Coordinator

Mike Mosby, GROW (2nd-5th-grade Sunday School) Coordinator

  Jeanette Gradney , Childcare Coordinator

Jeanette Gradney, Childcare Coordinator

  Wendy Harris , Childcare

Wendy Harris, Childcare

  Tiffin Wilsford , Director of Youth & Family Ministries

Tiffin Wilsford, Director of Youth & Family Ministries

  Oksana Schwak , Associate Youth Director

Oksana Schwak, Associate Youth Director

  Cassandra N ú ñez , After-School Program Coordinator

Cassandra Núñez, After-School Program Coordinator

 
 

Communications

  Kelsey Johnson , Executive Director of Communications

Kelsey Johnson, Executive Director of Communications

  Donna Adair , Editor and Director of Special Projects

Donna Adair, Editor and Director of Special Projects

  Tim Leatherwood , Audio/Visual Specialist

Tim Leatherwood, Audio/Visual Specialist

 
 

Administration & Finance

  Veronica Pearce , Business Administrator

Veronica Pearce, Business Administrator

  Robert Lees , Accounts Payable and Payroll

Robert Lees, Accounts Payable and Payroll

  Marisa Cisneros , Scheduling Coordinator 

Marisa Cisneros, Scheduling Coordinator 

  Michelle Evans , Accounts Receivable

Michelle Evans, Accounts Receivable

  Kat Denton , Ministry Assistant (Children, Youth, and Missions)

Kat Denton, Ministry Assistant (Children, Youth, and Missions)

  Claudia Crane , Project Manager for ProjectCURATE and Iconoclast

Claudia Crane, Project Manager for ProjectCURATE and Iconoclast

  Elisabet Cruz , Ministry Assistant (St. Paul's Foundation and Faith Formation)

Elisabet Cruz, Ministry Assistant (St. Paul's Foundation and Faith Formation)

  Gail Jury , Receptionist

Gail Jury, Receptionist

{not pictured}
Rachel Wiggs, Ministry Assistant (Senior Minister) and Membership Coordinator

 

St. Paul's School

Learn more about our preschool

Debra Fischer, School Director
Marja Pate, Office Manager
Wendy Harris, Administrator
Kim Cima, Registrar
Lynn Luehr, Administrator

Maintenance & Safety

Joe Gradney, Maintenance Supervisor
Darrell Davis, Custodial
Laura Carrizales, Custodial
Luis Molina, Custodial
Sierra Ramsey, Custodial
Dorothy Richardson, Kitchen
Darryl Bates, Safety
Glen Rodgers, Safety
Joseph Richard, Safety
Cory Thomas, Safety

Weddings

Betty Rennell, Wedding Coordinator